مسابقات داوري تجاري؛ اولين موت کورت حقوق داوري در ايران

به منظور بالا بردن دانش حقوقی علاقمندان داوری و تربیت وکلای داوری و داوران جوان مجرب، مرکز منطقه‌ای داوری تهران از سال ۱۳۹۴ اقدام به برگزاری مسابقات داوری تجاری ایران نمود.

این مسابقات برای دانشجویان کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری و فارغ‌التحصیلان رشته حقوق، کارآموزان وکالت و همچنین وکلا -با کمتر از سه سال سابقه وکالت- علاقه‌مند به موضوع داوری طراحی‌ شده است. هدف از برگزاری مسابقات، آموزش شیوه صحیح داوری در حل‌وفصل اختلافات تجاری به‌صورت عملی می‌باشد.

زمان‌بندی هر دوره از مسابقات در همین وب‌سایت اعلام می‌گردد .ثبت‌نام به صورت تیمی (با حداقل ۲ عضو و حداکثر ۶ عضو) بوده و تیم‌ها می‌توانند مستقلا یا تحت عنوان نهادها، مؤسسات حقوقی معتبر و دانشگاه‌های سراسر کشور نیز مبادرت به ثبت‌نام نمایند. پس از اعلام سؤال مسابقه، تیم‌های شرکت‌کننده باید برابر جدول زمان‌بندی اعلام‌شده لایحه خواهان را تقدیم دبیرخانه مسابقه نمایند.

این لوایح به‌ قید قرعه میان شرکت‌کنندگان تبادل شده و سپس، هر گروه باید در زمان مقرر لایحه دفاعیه خود را آماده و به دبیرخانه تقدیم نماید. لوایح شرکت‌کنندگان توسط داوران مجرب مطالعه خواهد شد و برابر زمان‌بندی اعلامی، جلسات استماع داوری برگزار می‌گردد که در آن ۲ نفر از هر تیم به‌عنوان سخنگو (یک‌بار در مقام خواهان و یک‌بار در مقام خوانده) به دفاع از موکل خود خواهند پرداخت.

به اشخاص و تیم‌های ممتاز جوایزی تعلق خواهد گرفت و نام ایشان در قسمت برگزیدگان ادوار مسابقات در همین وبسایت درج می‌گردد.

برگزیدگان دوره‌های گذشته از تجربه‌ شرکت خود در این مسابقات می‌گویند...